Народознавчий гурток "Кобзарик"

Керівник Богодвид Любов Петрівна

«Учітеся, читайте, і чужому

научайтесь, й свого не цурайтесь …»

( Т.Г. Шевченко)

Ми бачимо, що важливим фактором у справі виховання підростаючого покоління, стала народна символіка, духовна спадщина, скарбниця народу, опанування, яким сприяло глибокому вивченню рідної мови, історії рідного краю, народного побуту, традицій, звичаїв, обрядів, пісенного та поетичного фольклору, усної народної творчості.

Процес вивчення юною особистістю народознавства – це процес пізнання і засвоєння культурно-духовних здобутків свого народу.

Богодвид Л.П. більше 35 років навчає і виховує підростаюче покоління, з них 14 років присвятила вихованцям  народознавчого  гуртка, який працює на базі школи-інтернат.

Для неї характерна висока повага до людини – творця, людини – праці, і це своє відношення Любов Петрівна прагне передати дітям – це її суть педагогічної праці. Змістом її діяльності є організація і проведення цікавих зустрічей з неординарними людьми рідного краю.

Дійсно, тільки в такому тісному спілкуванні проявляється інтерес до минулого свого народу, національної культури, любов до рідного краю, народжується шанобливе ставлення до спадщини земляків.

Методична проблема над якою працює керівник гуртка «Роль позашкільної освіти у розвитку творчих здібностей та обдарувань дітей засобами народознавства».

Проведені різноманітні заходи, заняття з вихованцями по відродженню духовності несуть в собі розвиток  естетичних смаків підростаючого покоління. Глибоко пронизані патріотичним і національним змістом виховання, вони збагачують дитячі душі добротою, любов’ю, повагою до народних звичаїв і традицій.

Досягнення:

Вихованці народознавчого гуртка є переможцями районних, обласних, Всеукраїнських конкурсів, виставок фестивалів : «Вишита весна», «Таланти багатодітної родини», «Україна -  очима дітей», « Дивосвіт  наших захоплень» (до речі, виставка дитячих робіт проходила в редакції гахети «Маловисківські вісті» в 2011 р.)