Науково-дослідницьке об'єднання "Історичне та географічне краєзнавство, народознавство"

Керівник Шарко Оксана Анатоліївна

Любов до минувшини рідного краю, залучення молоді до вивчення історії,  культури  Маловисківщини  є захопленням керівника науково-дослідницького учнівського об’єднання «Історичне та географічне краєзнавство, народознавство» Шарко Оксани Анатоліївни

Науково-дослідницьке об’єднання зареєстровано у 2000 році, як структурний підрозділ КТВ МАН, працює за своєю програмою та Статутом.

Шарко О.А. у своїй діяльності використовує нестандартні заняття гуртка., застосовуючи  інноваційні форми та методи роботи : проектну діяльність, інтегровані заняття, районні краєзнавчі конференції, круглі столи, зустрічі, семінари, тренінги, дебати, науково-дослідницьку діяльність.

Протягом багатьох років організовувались етнографічні  експедиції краєм і збиралися пошукові матеріали. У 2011 році за ініціативи вихованців Шарко О.А. створено історичний музей широкого профілю у Маловисківському РБДЮТ. Учні міста  мають можливість відвідати експозиції музею : «Велика Вітчизняна війна і наш край», «Промисли та ремесла краю», «Історія Маловисківського РБДЮТ».

Вихованці учнівського об’єднання є переможцями  міських, районних, обласних Всеукраїнських конкурсів, експедицій, фестевалей,  конференцій.

Велике значення на заняттях  приділяється  патріотичному вихованню підростаючого покоління. Так, протягом багатьох років ведеться пошукова краєзнавча робота періоду Великої Вітчизняної війни у рамках проекту «Шляхами подвигу і слави». Зібрані матеріали проекту були презентовані на обласному зльоті волонтерських загонів у м. Кіровограді  у 2010 році. За результатами зльоту вихованці Шарко О.А. зайняли у номінаціях друге – перше місця.

У 2012 році вихованка Недіна Світлана стала переможцем другого обласного етапу конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт КТВ МАН у секції «Історія».

Досягнення:

Відділом освіти, молоді та спорту Маловисківської РДА започатковано районний краєзнавчий конкурс «Сто чудес Маловисківщини» ім.. О.Ковтуна. Керівник об’єднання  Шарко О.А. у 2010 році стала переможцем конкурсу.