Основи учнівського самоврядування

Закон України «Про позашкільну освіту» визначив соціально-реабілітаційний напрям творчої діяльності з учнями як один з найважливіших у вирішенні проблем дитинства й молоді в період гуманізації та демократизації соціального життя України.

Особливої уваги набуває  позашкільна життєдіяльність дітей та підлітків, яка є важливою складовою цілісного процесу виховного впливу на формування гармонійно-розвиненої особистості.

Сучасна школа повинна виховати особистість, яка зможе активно діяти у всіх сферах життя своєї держави, свого колективу, сформувати у неї навички самоврядування.

Програма роботи гуртка розрахована на учнів 8-11 класів основного рівня на чотири роки. Навчально-тематичний план включає в себе заняття з теорії лідерства, навчання лідерів, суті, завдання, організації учнівського самоврядування, перспектив розвитку учнівського самоврядування, роботи з молодшими школярами, іміджіології, вивчення нормативно-правових документів, ділового спілкування, публічних виступів. Заняття проводяться як теоретичні, так і практичні : ділові, рольові ігри, тренінги, круглі столи, дебати, прес-конференції, інтернет-конференції, інтернет-міст.

За результатами опанування програмою вихованці володіють знаннями щодо змісту понять самоврядування, його головних завдань, його структури, алгоритмів, розробки проектів та шляхів їх реалізації, методів інформаційного обміну, організацією виборів.

Учнівське самоврядування це результат цілеспрямованих педагогічних зусиль по нормуванні учнівського колективу, який забезпечує формування ряду позитивних якостей (поваги до демократичних цінностей, норм співжиття, почуття солідарності, відповідальності). Оволодівши певними знаннями діти розвивають громадянські якості в системі демократичних відносин виховного процесу.