Сольний спів

Керівник Дегнер Віталій Іванович

На заняттях гуртка діти отримують знання, уміння та навички без яких не обійтися  на сучасному етапі життя, це знання у галузі світової та української культури,  уміння досконало володіти голосовим апаратом (правильне дихання, чітка дикція), навички вільного спілкування з будь-якою аудиторією, акторські навички. Крім цього сучасна естрадна пісня є найбільш  популярним музичним жанром.

Основними завданнями є розвиток  музичних здібностей (музичного слуху, пам’яті, почуття ритму та музичного мислення) ; оволодіння співацькими навичками (правильна постава, дихання, чітка дикція, артикуляція) ; оволодіння основними вокально-хоровими навичками (спів в унісон, багатоголосся) ; уміння використовувати якості співочого голосу ( вібраційність, дзвінкість).

Програма гуртка розрахована на чотири роки навчання. Вік дітей від шести до сімнадцяти років.

Велике значення в роботі мають бесіди загальноосвітнього характеру про життєвий і творчий шлях композитора та його епоху, про змістовність літературного тексту, історію виникнення твору, а також прослуховування звукозапису у виконанні  професійних співаків.

Вокальна робота з дітьми має певні особливості, тому що організм знаходиться у стадії розвитку. Він росте,  формується, тому не може витримувати великі навантаження. Педагог повинен знати природу та специфіку розвитку дитячого та підліткового розвитку,  щоб  використовувати ці знання на практиці.

Під час занять педагог повинен посилено підтримувати та заохочувати прагнення вихованців до самостійного музикування та створення власних пісень.

Надзвичайно корисним для розвитку творчих і виконавських здібностей дітей є участь у оглядах, конкурсах, концертах та знайомство і обмін досвідом з іншими виконавцями сучасної естрадної пісні.